Tėvystės (motinystės) nustatymo, tėvystės (motinystės) nuginčijimo registravimas

Tėvystės pripažinimą Civilinės metrikacijos skyrius registruoja savo iniciatyva, remdamasi notariškai ar teismo patvirtintu pareiškimu dėl tėvystės pripažinimo.
Jeigu Civilinės metrikacijos skyrius iš notaro gauna informaciją, kad vaiko motina arba vyras, laikantis save vaiko tėvu, atšaukė pareiškimą dėl tėvystės pripažinimo, kol vaiko gimimas nebuvo įregistruotas Civilinės metrikacijos skyriuje, vaiko kilmė iš tėvo, remiantis pareiškimu dėl tėvystės pripažinimo, neregistruojama.
Civilinės metrikacijos skyrius tėvystės (motinystės) nustatymą, tėvystės (motinystės) nuginčijimą ir įvaikinimą registruoja savo iniciatyva, remdamasi teismo sprendimu.

Jeigu vaiko gimimas neįregistruotas, Civilinės metrikacijos skyrius, gavęs pareiškimą dėl tėvystės pripažinimo, jį saugo iki pareiškimo registruoti vaiko gimimą pateikimo. Civilinės metrikacijos skyriui gavus pareiškimą registruoti vaiko gimimą ir vaiko gimimo pažymėjimą, tėvystės pripažinimas registruojamas kartu su vaiko gimimu, sudarant gimimo įrašą.

Registruojant tėvystės pripažinimą, kai vaiko gimimas buvo įregistruotas, gimimo įraše paliekama vaiko turima pavardė ir tautybė, jei notaro ar teismo patvirtintame pareiškime dėl tėvystės pripažinimo nenurodyta kitaip.

Dėl detalesnės informacijos prašome kreiptis:
M. Daukšos g. 13, 5 kab.

tel. (8 671) 43921
tel. 8 37 424560


Darbo laikas:
I - IV - nuo 8.00 iki 17.00 val.
V - nuo 8.00 iki 15.45 val.
Pietų pertrauka kasdien nuo 12.00 iki 12.45 val.
Atnaujinimo data 2019.03.21
Paslaugos suteikimo trukmė 1 d.d.
Paslaugos gavėjas fizinis asmuo
Atsakingas dalinys CIVILINĖS METRIKACIJOS SKYRIUS
Paslaugos vadovas Agnė Augonė
Paslaugos vykdytojas Justė Zubernytė

Prašome įvertinti paslaugos kokybę

Nei vienas lankytojas dar nepareiškė savo nuomonės! Būkite pirmas !